Stalo sa

19.03.2020 08:32
Zo školy

Autor : Tamara Blatníková, ZŠ Gemerská, Plešivec

Späť na úvod

Stalo sa

December:

3.12. bol Deň otvorených dverí. Rodičia i starí rodičia mali možnosť prísť pozrieť, ako sa učia deti. Starí rodičia a rodičia si mohli spomenúť na staré časy.

V zime je najlepšie keď si pri teplom čaji môžme len tak čítať. 16.12. a 17.12. si takúto chvíľku spravili piataci, keď si na hodinách literatúry čítali z kníh, ktoré si priniesli zo svojich domovov.

19.12. sa uskutočnila dlho očakávaná vianočná estráda. Každá trieda aj družinári mali pripravený vlastný program. Žiaci vystupovali v kultúrnom dome v Plešivci. Žiaci spievali, tancovali, hovorili básničky, hrali na hudobných nástrojoch a toto všetko si mohli pozrieť rodičia a starí rodičia. Určite im pred Vianocami padlo veľmi dobre oddýchnuť si takto od predvianočného stresu. 

20.12  sme mali posledný deň v škole v roku 2019. Vo svojich triedach sme si na triednych večierkoch užili poslednú spoločnú chvíľku pred zimnými prázdninami.                             

Január:                                                                                                                                                                                      

8.1. skončili zimné prázdniny a opäť sa začala škola. Žiaci si vzdychli ( niektorí vydýchli), že už zasa sa začína škola po dlhých prázdninách.

15.1.  a 24.1. sme sa boli korčuľovať v Rožňave. Na korčuliarky výcvik šli žiaci prvého aj druhého stupeň.

16.1. si svoje sily z anglického jazyka išli zmerať Ján Šofranko a Mia Matejková na okresné kolo z anglického jazyka. Mia Matejková sa umiestnila na  4. mieste. 

31.1.sa rozdávali výpisy známok.               

                                 

Február:

4.2. - 7.2. Tento týždeň sa konal  plavecký výcvik v Rimavskej Sobote.

4.2.  beseda s policajtmi

6.2. našu školu navštívili deti z materskej školy. Podľa ich nadšených tvárí sa zdalo, že sa školy už nevedia dočkať. Ach, sladká nevedomosť!

6.2. bola Geografická olympiáda v ktorej sa uskutočnila Bianka Pulenová a Karin Skokanová. Karin získala 3. miesto.Museli sa veľmi veľa učiť. A možnože ani nie, lebo sú to hlavičky.

1. stupeň mal karneval dňa 11.2 kde deti predstavovali svoje masky, ktoré boli zaujímavé, pekné a aj kreatívne. Žiaci sa mohli zapojiť do kopy zábavných súťaží. Cítili sa tam dobre.

14.2. sa rozdávala valentínska pošta,ktorú písali žiaci pre iných žiakov. Pošta sa zbierala do peknej valentínskej krabice od stredy do piatka.

19.2. bola prednáška o jaskyniach a o krase Slovenska. Tejto prednášky sa zaujal Ing.Gabriel Lešinský, ktorý prišiel z Košíc. Povedal nám veľa zaujímavých informácií, príbehy o Slovenskom krase a aj o jaskyniach. Bolo to iba pre 2. stupeň. Doniesol nám ukázať aj rôzne pomôcky.

21.2. sme si zatancovali na valentínskej diskotéke pre 2. stupeň. Boli tam súťaže,zábavné hry a tombola.Diskotéka bola od 15:00 až do 18:00 hodiny.Bolo tam veľmi dobre a zábavne.

21.2.sa uskutočnila beseda s pánom Kardosom na tému " Plešivec v čase 2. svetovej vojny" pre žiakov 9. ročníka