Deviataci v Prahe

20.06.2019 06:58
Zo školy

Autor : Tomáš Kováčik, ZŠ Tríbečská, Topoľčany

Späť na úvod

Momentálne prežívame posledné spoločné chvíle v laviciach základnej školy, a preto nám učitelia dopriali niečo výnimočné - koncoročný rozlúčkový výlet do metropoly Čiech - Prahy. 23. mája v skorých ranných hodinách sme vyrazili autobusom od školy, aby si približne o jednej hodine poobede prekročili značku s nápisom Praha. Zo začiatku sa zdalo, že počasie nám nebude priať, ešte pred Prahou poriadne lialo a keďže celý máj prepršal, ani sme nedúfali, že sa počasie zmení. Mýlili sme sa. Už na začiatku Prahy nás privítalo pravé letné slniečko, hoci ešte bola jar. Milá pani sprievodkyňa Dáška nám porozprávala čo to o histórii Prahy a jej architektúry. Hneď na začiatku nás zaujal "most samovrahov". 
Za tri dni v Prahe sme toho dosť postíhali.

Prvý deň sme navštívili pražskú zoo hneď oproti krásny kaštieľ s krásnou záhradou. Potom sme sa už len ubytovali. Aj tak sme boli vyčerpaní z cestovania a behania po zoo.

Druhý deň sme mali nabitý program. Od rána od večera sme sa kochali Prahou. Najskôr Petřín a potom námestia a všetky pražské klenoty - Chrám sv. Víta, Zlatá ulička, Karlov most, Pražský hrad, Staromestský orloj a veľa, veľa iného.
Po celom dni sme bola takí vyčerpaní, že veľa z nás už o jedenástej od únavy zaspalo. Našli sa i machri, čo vydržali do rána.


Posledný deň po raňajkách sme sa zbalili a pokračovali v poznávaní Čiech. Konkrétne sme zakotvili neďaleko Prahy, kde sa nachádzal Hrad Konopište. Po prehliadke hradu už len Brno nákupy a dlhá cesta domov. Bol to super výlet, na ktorý budeme dlho spomínať.

Michaela  Horňáčeková