20.12.2023 16:16
Zo školy

Autor : Ľuboslav Jablonský, ZŠ Málinec

Späť na úvod

Floorbalový turnaj V tomto druhom školskom polroku sa uskutočnil na našej škole florbalový turnaj. Tvorili ho tímy z nášho okresu a to Cinobaňa, Kokava nad Rimavicou, Kalinovo, ZŠ Slobody Poltár, Školská Poltár a naša škola Málinec. Tímy boli rozdelené do dvoch trojčlenných skupín. V skupinách sa odohralo veľa zaujímavých zápasov. Zo skupín postúpili štyri tímy a to obidve poltárske školy, Cinobaňa a Málinec. Naša škola postúpila zo skupiny a to s jednou výhrou nad Kokavou a s jednou prehrou na nájazdy proti Cinobani. V semifinále sa proti sebe stretli víťaz prvej skupiny proti tímu z druhej skupiny, ktorý sa umiestnil na druhom mieste a opačne. Naša škola sa v semifinále stretla so školou zo Školskej ulice v Poltári. Zápas sa hral v dobrom tempe, keď naša škola vyhrávala po polčase 3:0. V druhej časti zápasu chlapci poľavili, ale zápas si nakoniec ustrážili a vyhrali 4:1. V zápase si na chuť prišiel Marek Ferko, ktorý strelil 2 góly a výrazne pomohol k víťazstvu. Vo finále sa mala naša škola stretnúť s tímom, ktorý vyhrá druhý semifinálový zápas, v ktorom sa stretli ZŠ Slobody Poltár a Cinobaňa. Práve prvá menovaná škola tento zápas vyhrala a to znamenalo, že sa stretne vo finále s našou školou. Finálový zápas sa odohral vo vynikajúcom tempe, obsahoval všetko čo mal, emócie, góly, fauly. Naša škola po pekných akciách a strelách vyhrávala po polčase 3:1. V druhom polčase naši chlapci prestali hrať a 20 sekúnd pred koncom dostali vyrovnávajúci gól, a tak nasledovali nájazdy, ktoré naši chlapci prehrali a prišli o prvé miesto a taktiež o postup na krajské kolo v Banskej Bystrici. Chalani boli po zápase zničení a sklamaní. Nakoniec obsadili druhé strieborné miesto. Patrí im veľká vďaka a gratulácia za reprezentáciu školy.

M. Turic

Hasičský krúžok V školskom roku 2022/2023 sme sa zúčastnili dvoch súťaží. Na prvej súťaži sme boli v zostave: tréner Miroslav Bitala, asistentka trénera Vladimíra Chromeková, Žaneta Semeráková, Vlado Semerák, Miška Kocková, Mišo Vilhan, Kristína Marošová. Súťaž sa konala 17.11. v Točnici. Umiestnili sme sa na siedmom mieste z desiatich družstiev. Vo februári k nám prišli dve nové posily Veronika Pacherová a Evka Salová. Hneď sme si ich obľúbili a zobrali ich do tímu. Tvrdo sme spolu všetci makali a učili sa nové veci. Druhá hasičská súťaž sa konala 29.4. v Haliči. V zostave Veronika Pacherová, Evka Salová, Mišo Vilhan, Vlado Semerák, Kristína Marošová a Jakub Bitala, nás tesne minulo pódiové umiestnenie, pretože z pätnástich družstiev sme skončili na krásnom štvrtom mieste. To nás motivuje, aby sme trénovali ešte viac a začali zbierať pódiové umiestnenia.