Workshop povolaní na ZS Berke

03.07.2023 13:59
Zo školy

Autor : Viera Helbichová, ZŠ Bernolákova 16, Košice

Späť na úvod

Dňa 23. júna sme na škole zorganizovali deň povolaní. Úlohou žiakov bolo prezentovať svojím oblečením povolanie, ktoré by chceli v budúcnosti vykonávať alebo sa im páči a vzájomne sa o nich porozprávať. Na škole sa tak objavovali športovci, policajti, hasiči, železničiari, maliari či speváci, ale aj zubné laborantky, manažéri, IT pracovníci, čašníci a podobne.

Zároveň bol tento deň vyplnený aj prezentáciou povolaní prostredníctvom rodičov žiakov a hostí. Na prvom stupni do 1.C prijali pozvanie profesionálni hráči hádzanej: Erik Ľoch, Tomáš Urban, Teo Paul. Žiaci ich vyspovedali a dozvedeli sa, aký náročný je tento šport a zistili, že byť profesionálnym hráčom nie je vôbec jednoduché a chce to veľa obety v živote. V 3.A prijal pozvanie p. Záborský, ktorý deťom porozprával zaujímavosti z IT sféry.

Na druhom stupni prijal pozvanie Ing. Blanár, ktorý porozprával siedmakom a ôsmakom o práci v U.S. Steel a pani Ing. Francová žiakov oboznámila a motivovala s prácou v oblasti IT. Samozrejme nechýbala ani diskusia a aktívne zapájanie žiakov do besedy.

Zároveň k nám prišli aj naše bývalé žiačky, ktoré dnes študujú na Gymnáziu Poštová a porozprávali žiakom o štúdiu a aktivitách, ktorým sa venujú na škole.

Veríme, že sa žiakom tento deň páčil a pomôže im to pri voľbe ich ďalšieho štúdia.

Fotogaléria k článku