Výlet na Spiši

27.06.2023 20:37
Zo školy

Autor : Tomáš Baník, ZŠ Soľ

Späť na úvod

Ahojte priatelia,

chcel by som sa s vami podeliť o môj super koncoročný výlet, ktorý som zažil so svojou triedou krátko pred prázdninami. Už dlho sme plánovali výlet na Spišský hrad. A jedného rána ten deň prišiel. Všetci sme sa veľmi tešili. Ráno som si umyl zuby a vypil pohár čistej vody. Potom som utekal na autobus. Keď som došiel do školy, tak som sa stretol svojich spolužiakov, s ktorými sme sa už nevedeli dočkať.

Vytvorili sme skupinky a jeden zo skupinky dal svoje telefóne číslo pani učiteľke. Išli s nami aj iné triedy. Vyšli sme von zo školy. Na zastávke nás už čakal autobus. Našli sme si miesta a vyrazili sme na cestu. Cesta bola celkom dlhá. Po viac ako hodine sme dorazili do cieľa.

Keď sme vystúpili, museli sme prejsť dlhý kopec. Po jeho zvládnutí  sme vstúpili do areálu Spišského hradu. Hrad bol obrovský a nádherný. Hneď sme zbadali stánky so suvenírmi. Hore sme si prezreli nádvorie hradu a robili si krásne fotky. Tie si, mimochodom, môžete pozrieť aj v galérii alebo ešte viac na webovej stránke našej školy. Potom sme sa vybrali do ZOO v Spišskej novej Vsi. Počas rozchodu sme videli veľa zvierat, napr. leva, medveďa, ryby, pelikány, tigra, opice... O 12.00 sme sa mali stretnúť a pokračovať v našom programe. Nasadli do autobusu a smerovali do nákupného centra Eperia v Prešove. Tam sme mali znova rozchod, mohli sme sa najesť a niečo si kúpiť. Po rozchode sme sa stretli vonku a vydali na cestu domov. Tento výlet bol jeden z najlepších výletov, ktoré som zažil.

Prajem všetkým pekné prázdniny...

Fotogaléria k článku