29.05.2019 14:35
Šport

Autor : Eva Ondrušová, SOŠ pre žiakov so ZPI, Nám. Š. Kluberta 1, Levoča

Späť na úvod

Radi by sme vám predstavili našu šikovnú a sympatickú žiačku 1.ročníka učebného odboru TAP - Paulínu Štefanovú z Nitrianskeho Pravna. 1. Povedz nám niečo o tvojich záujmoch: Baví ma šport, hlavne lyžovanie – mám rada rýchlosť na lyžiach, cvičenie, som v paralympijskom tíme. 2. Ako si sa dostala k lyžovaniu? Objavil ma bývalý tréner v tábore na Remate, ktorý si všimol moju športovú zdatnosť a na základe toho si ma vybrali do paralympijského tímu. 3. Ako vyzerá tvoj bežný týždeň? Navštevujem školu a ak sa podarí, snažím sa ísť 4 až 5 krát do týždňa do fitka, mávam aj kondičné tréningy. 4. Mohla by si nám prezradiť niektoré z tvojich úspechov? Získala som 1.miesto v slalome na majstrovstvách SR a 2.miesto v super – G na majstrovstvách Európy v Poľsku. V Rakúskom Pitzal v súťaži o európsky pohár som bola prvá v obrovskom slalome a na medzinárodných pretekoch v Stubai/Rakúsko/ som obsadila 3.miesto. 5. Na ktorej zjazdovke sa ti jazdilo najlepšie? Bolo to na medzinárodných pretekoch v Landgraafe /Holandsko/ v hale, v ktorej je iba ľad. 6. Podarilo sa ti získať nejaké umiestnenie? Súťažila som medzi seniorkami ako jediná juniorka, v obrovskom slalome som bola prvá a v slalome som skončila ako druhá. 7. Chcela by poradiť našim žiakom, ako by sa mohli stať úspešnými? Ak ich baví nejaký šport, nech sa mu venujú a nech sú motivovaní. 8. Hneváš sa, keď ťa niekto kritizuje, alebo ťa kritika posúva? Kritiku beriem v pohode, na základe nej viem, že mám niečo zmeniť. 9. Čo hovoríš na vetu: Nikdy sa nevzdávaj. Je to pravda a aj keď sa niekedy nedarí, treba ísť ďalej. 10. Čo pre teba znamená šťastie, si šťastná? Šťastná som vtedy, keď sú ľudia okolo mňa šťastní. Tešíme sa, že naša bývala žiačka zjazdová lyžiarka a deväťnásobná víťazka Paralympijských hier Henrieta Farkašová má svoju nasledovníčku a opäť na našej škole. Paulínke ďakujeme za rozhovor, držíme palce a želáme veľa športových úspechov!