Zdolali sme tanečný Poreč

20.06.2019 06:59
Zo školy

Autor : Alexandra Chalupová, ZŠ Tríbečská, Topoľčany

Späť na úvod

V utorok 21. mája som  vo večerných hodinách vyrazila za dobrodružstvom do Chorvátska, v ktorom sa konala celosvetová tanečná súťaž. Súťaž prebiehala v Poreči od stredy do nedele.


Keď sme tam v stredu ráno o 8.00 prišli, išli sme sa popozerať pri more. Bolo veľmi pekné. Ubytovali nás až o 12.00. Po vybalení sme sa išli poprechádzať. Boli sme tiež pozrieť, ako niektorí vystupujú.


V štvrtok na druhý deň išla vystupovať naša choreografia s názvom "Million dreams"  a "Matilda". Po vystúpení boli všetci nervózni, pretože si mysleli, že sa vôbec neumiestnia.


V piatok pred vystúpením sme išli na menšie nákupy, kde som si kúpila magnetku a sliz. Po nákupe sme išli s kamarátmi vystupovať s choreografiou ,,Alice in Wonderland". Všetci sme sa báli, pretože sme spravili veľa chýb.


V sobotu pred vyhlásením výsledkov sme boli v Dinoparku, kde bola výstava dinosaurov a cirkus. Potom prišli výsledky a nikto nevedel, ako sme skončili. Všetci sme boli v napätí... Keď išli vyhlasovať našu kategóriu, najskôr vyhlásili 3. miesto, potom 2. miesto a potom sme si všetci povedali, že z toho nič nebude a asi nevyhráme.  A zrazu:,"In the first place are Alice in Wonderland!" Všetci sme boli šťastní,  od radosti sme plakali, nevedeli sme, prečo a hlavne ako. Doteraz to nikto nechápe. "Million dreams" skončili 2.,  "Matilda" 1. Všetci sme sa radovali :D.


V nedeľu, posledný deň, vystupovali 3 naše choreografie. Boli to "School of rock" , "Lego friends"  a "Survivor". Choreografia "School of rock", skončila 2. "Lego friends" skončili tiež 2. a  "Survivor" skončila 12. Bolo to sólo a v tejto kategórii ich tam bolo 19. Podľa mňa skončila v pohode. 
Ešte sme si večer pri západe slnka spravili nejaké fotky a o 21.00 sme išli domov.

Prišli sme v pondelok ráno o 9.00, doma nás privítali rodičia a pani primátorka. Ako darček nám dali plyšiakov. Zobrali sme si veci a išli sme sa domov dobre vyspať.