Novinky v školskom parlamente

25.10.2020 12:46
Zo školy

Autor : Lívia Kmecová, ZŠ Soľ

Späť na úvod

Milí čitatelia!

     Školský rok 2020/2021 je už v plnom prúde a aj pri dodržiavaní všetkých hygienických opatrení sme začali naberať nové vedomosti a zručnosti. Školský parlament tvorí medzičlánok medzi učiteľmi a žiakmi. Učí žiakov verejne vystupovať, vhodne argumentovať svoje názory a vypočuť si názory spolužiakov, niesť mieru zodpovednosti za život vo svojej triede a škole. Zážitkovou formou si žiaci vyskúšajú školu demokracie i života.

     Ak sa momentálna situácia nevyhrotí, čaká nás školský rok plný zaujímavých akcií, ktoré sme si pre vás pripravili. Prebiehať začala naša prvá z akcií „COVID hliadka“, kde upozorňujeme a kontrolujeme dodržiavanie všetkých hygienických a bezpečnostných zásad u našich spolužiakov. Čaká nás Medzinárodný deň komiksov, kde sme si pripravili súťaž o najlepší komiks, návšteva školskej knižnice s novými spolužiakmi, anketa Zlatý Amos – najlepší žiak školy, skrinka dôvery, valentínska pošta, skúsime si, aké je to byť nevidiacim (Svetový Braillov deň), nezabudneme ani na Medzinárodný deň Afriky a veľa ďalších zaujímavých akcií.

     Všetci v školskom parlamente veríme, že aj keď sa dnes veci menia zo dňa na deň a momentálne prechádzame na dištančné vyučovanie, čoskoro sa budeme môcť naďalej stretávať a pokračovať, aj keď pri určitých obmedzeniach, v našich stretnutiach. Často si neuvedomujeme, že deväť rokov na základnej škole ubehne veľmi rýchlo, tak poďme spolu zažiť aj niečo pekné, na čo budeme môcť spomínať celý život aj vďaka školskému parlamentu.

Fotogaléria k článku