Hračky pre psy

11.05.2024 19:35
Zábava

Autor : Tomáš Baník, ZŠ Soľ

Späť na články autora

Ahojte priatelia,

pes je pravdepodobne najobľúbenejším domácim zvieratkom nielen medzi deťmi, ale aj dospelými. Väčšina psov je veľmi aktívna, neustále sa potrebujú niečím zabávať, hrať sa a hrýzť. Hračky pre domácich miláčikov, ktoré vydržia niekedy len pár dní, sú aj finančne náročné. Prinášam vám preto niekoľko nápadov na podomácky vyrobené hračky pre psy. Postačí vám staré oblečenie, lano či tenisové loptičky.

Hračky zo starého oblečenia

Vyberte si dve tričká, každé môže byť inej farby, aby hračka bola veselšia. Odstrihnite dva pásy, hrubé asi 10 centimetrov. Položte ich krížom cez seba, do stredu vložte loptičku, zabaľte ju do tričiek a utiahnite špagátom. Kusy tričiek môžete nastrihať na menšie pásiky, ktoré nakoniec zapletiete. Hračka sa vyrába podobne ako predošlá, z tričiek sa nastrihajú tenké pásiky, ktoré sa potom pevne zapletajú.


Ak máte doma rifle, ktoré už neoblečiete alebo sú roztrhané, môžete ich využiť na výrobu hračky pre svojho miláčika. Z nohavíc si odstrihnete dva rovnaké kusy v tvare kosti, kusy zošite dokopy tak, aby sa ešte vnútro dalo vypchať. Vnútro môžete vyplniť starými kúskami tričiek či rôznych látok, nakoniec kosť zošite, aby bola uzatvorená.
Hračky z lana

Na výrobu hračky vám postačí iba lano a niekoľko tenisových loptičiek. Do nich si pomocou vŕtačky urobíte diery (rodičia vám pomôžu), ktorými prevlečiete lano a zauzlíte. Opäť vám postačí iba lano a tenisová loptička, ktorá sa do lana zabalí. Pomocou lana môžete vyrobiť aj hračky, ktoré budú vytvarované napríklad do tvaru gule či srdca, tiež môžete zapliesť tri rôzne farebné laná a vyrobiť si pomôcku na aportovanie.


Hračka z ponožiek

Hračky vyrobené z ponožiek, vyplnené ryžou, vatou či látkami sú známe už dlho. Takúto hračku môžete vyrobiť aj svojmu psíkovi, do vnútra však odporúčame vložiť tenisovú loptičku.

Zdroj: https://eduworld.sk/cd/hanka-herinkova/9023/vyrobte-si-s-detmi-hracky-pre-psikov