Tipy na výlety v okolí Topoľčian

08.04.2019 14:47
Zábava

Autor : Tomáš Kováčik, ZŠ Tríbečská, Topoľčany

Späť na časopis

Topoľčiansky hrad

Zrúcanina Topoľčianskeho hradu sa vypína priamo nad obcou Podhradie, vzdialenou približne 18 km od okresného mesta Topoľčany. K hradu je možné dostať sa po vyznačenom chodníku, my sme však zaparkovali pri penzióne priamo pod hradom. Terén je ľahko prístupný a samotný výstup vám nezaberie viac ako 5 minút.

Hrebeňom Považského Inovca

Hlohovec je mestom, kde začína hrebeň Považského Inovca. Sedlo Havran s veľmi príjemným prevýšením len 770 m a dĺžkou 23 km absolvovanú. Táto trasa býva každoročne prechádzaná na jar a na jeseň na podujatí známom ako „Horský pochod“, ktorú organizuje Klub slovenských turistov. My sme boli na vrchu Marhát, po modrej značke. Výstup trval asi 1,5 hodiny pohodovým tempom.

Oponický hrad

Oponický hrad sa nachádza o východnej časti pohoria Tribeč v CHKO Ponitrie, nad obcou Oponice 333 m.n.m. Z rovnomennej obce sme sa vybrali po zelenej turistickej značke okolo novozrekonštruovaného kaštieľa z ktorého bude po novom hotel a kde bude umiestnená Apponyiovská knižnica s 30 tisíc zväzkami. Bibliotéku založil gróf Anton Juraj Apponyi počas svojho pôsobenia na viedenskom cisárskom dvore okolo roku 1774. Cesta na hrad vedie príjemným lesíkom a trvá asi 50 minút pohodovým vychádzkovým tempom.

Ranč Y

Ranč Y sa nachádza v obci Solčany, 3 km od Topoľčian, pod Tribečským pohorím. Areál ponúka školu jazdenia na koni, ktorá pozostáva z teoretických, no hlavne praktických zručností. V ponuke sú výlety do prírody aj pre úplných začiatočníkov! Sedíte si na koníkovi a bez obáv pozorujete krásy okolia. Ja osobne tam chodím jazdiť už nejako okolo 5 rokov , a som nadmieru spokojná a mám to tam veľmi rada. Jeden z nahlavnejších dôvodov prečo tam veľmi rada chodím je kôň na ktorom jazdím a zároveň aj môj najlepší priateľ Imam. A toto sme my

Sofia Roszlerová 6.A