Najlepšie školské dni😇🥺🤍 1. kapitola

19.02.2021 16:53
Zábava

Autor : Ninka Kovačova, ZŠ Gejzu Dusíka, Mierová, Galanta

Späť na úvod

Dnes je Valentín. Ráno som sa zobudila pred školou.

,,Dnes je sobota, veď v sobotu sa nechodí do školy?!" odvetila som tak, že sa mi na celom tele objavili zimomriavky. Tak som sa rozhodla, že pôjdem teda dovnútra, aby som zistila, čo sa to deje.

Nikto tam nebol, ale po prvom zvonení sa dvere mojej triedy otvorili a vyleteli z nej moje kamarátky Stela, Dorota a Lena. Kričala som na nich ale nič, asi ma nepočuli. Vážne nepočuli ma, keď som si  všimla na pravej ruke, že mám 3 čiarky s nápismi Zapnúť hlas, Vypnúť hlas a Valentín (vôbec som netušila, na čo je tá čiarka s nápisom Valentín, ale tým ostatným som už rozumela). Prstom som ťukla na Zapnúť hlas, hneď ako som na kamošky zakričala, hneď ku mne prišli a povedali: ,,Ahoj Nina, čo tu robíš?" opýtali sa ma. ,,Hm, to by som sa skôr ja mala vás opýtať, čo vy tu robíte?" ,,My sme sem došli na to, aby sme sa išli učiť," odvetila Stela rýchlo, akoby chcela niekam hneď v tejto chvíli ísť. ,,Prepáč Nina, ale ja už musím ísť mám hodinu Nemčiny, uvidíme sa na obede, tak ahojte," povedala Dorota a odišla. ,,Tak ja idem zo Stelou na hodinu Matematiky, čo ty Lena?" spýtala som sa. ,,Ja idem na Slovenčinu a o 10:35 nám tá hodina končí, len aby ste vedeli," povedala tak milo, že keby to vám povedala, určite by ste si mysleli, že má niečo za ľubom.

Rozlúčili sme sa a ja zo Stelou sme pokračovali k triede s nápisom Matematika pre 5 ročník na základnej škole. Vošli sme dovnútra a videli sme, že nás túto hodinu bude učiť pani učiteľka Jana Kolárova Šebová, bolo to dosť dlhé meno. Po hodine som už aj zabudla na to, že sa mám spýtať kamošiek, prečo som sa zobudila pred školou v posteli, ale keďže sa už dobre bavíme, už som radšej na to nemyslela.

Na obede som videla Dorotu a Lenu ako si berú na tácku hovädziu polievku a rezeň s ryžou. Keď som zbadala, že nás hľadali, zakývala som im, a potom si ma všimli a išli si sadnúť ku mne a Stele. ,,Ako dopadla hodina Nemčiny?" spýtala som sa, lebo o 1 mesiac budem možno chodiť aj ja na Nemčinu a zaujímalo ma ako sa Dorote na hodine učí. ,,No neni to až také zlé, ale máme super učiteľku..." chcela pokračovať, ale vyrušila ju Lena. ,,Ktorá učiteľka učí Nemčinu?" ,,Pani učiteľka Ella Meloová, je brutálna," odvetila Dorota a podala mi papierik, prečítala som si ho: ,,Môžeš k nám dnes prísť po škole? Keď áno, môžeme spolu robiť úlohy, a keď si ich spravíme, môžeme ísť do bazéna." Pošepkala mi niečo: ,,Napísala som to počas hodiny Nemčiny, dobre že si ma pani učiteľka Ella nevšimla." Potichu som sa zasmiala a pošepkala som jej: ,,Napíšem mame, a potom ti poviem oki?" ,,Oki" odvetila.

Po obede sme sa rozlúčili a rozbehli sa do tried. Ja a Dorota sme mali spolu Dejepis a Lena a Stela mali Etickú výchovu. Na hodine Dejepisu sme si s Dorotou písali na papieriky, dobre že nás pán učiteľ Fero nevidel, práve keď som Dorote poslala prvý papierik, písal na tabuľu otočený k triede.

Po hodine sme sa s kamoškami stretli pri skrinkách, skrinky máme presne vedľa seba. Ja som napísala mame: ,,Mami nemôžem ísť dnes ku Dorote?" zatiaľ som nenašla žiadnu správu medzi neprečítanými. Po 10minútach mi pípol mobil. Dorota sa ku mne otočila a otvorila ústa. Mama odpísala: ,,Môžeš kľudne, príde pre teba ocko o 19:00 dobre?" Bola som rada, že mám  takú dobrú mamu. Prečítala som správu Dorote a obe sme sa potešili a vyobjímali.

Keď som bola v aute Dorotkinej mamy, Dorota sa ma spýtala: ,,Ninu, čo budeme robiť, keď prídeme k nám domov?" Ja sa zamyslím a odpoviem: ,,Neviem, môžeme sa aj kúpať, keď chceš?!" odvetila som a pozrela som sa na Dorotkinu mamu.

Keď som na druhý deň prišla do školy, kamarátky tam neboli. Bolo to divné. Prišla som na hodinu. Sedela som vedľa nejakého chlapca, asi tu bol nový, ale bol dosť divný. Keď ho pani učiteľka vyvolala, išiel ako slimák. Nevedel ani ň, nezávidela som mu, no čo narobím. Pani učiteľka si všimla, že nič nevie, tak ma zavolala k tabuli, aby som mu pomohla.