Tarzania

24.10.2020 23:13
Zábava

Autor : Zara Zamrawe, 8. ročník, ZŠ Pusté Úľany

Späť na úvod

    Táto príhoda sa mi stala na začiatku letných prázdnin. Bola som na výlete v Tarzanii s mojou kamarátkou a rodinou. Čo je Tarzania? Je to lanový park postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške a to buď na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. 

    V Tarzanii je veľká zábava. Na začiatku bolo všetko super, uživala som si to, až do chvíle, kým som prišla k jednému úseku. K lanu, po ktorom som sa musela spustiť. Po lane sa treba spúšťať kladkou a dvoma skobami. Išla som sa odraziť a za chvíľu som zastala v strede dráhy a vôbec som nevedela, čo mám robiť. Nedočiahla som ani na začiatok dráhy, ani na jej koniec. Nemohla som to prerúčkovať, lebo som sa nevedela ani pohnúť. Visieť vo výške troch metrov nie je ľahké!  Zastavila som sa preto, lebo v kladke sa zasekol spoj lán. Po chvíli ma výstroj začal rezať okolo nôh. Bála som sa, že inštruktorky povedia: "Budeme musieť zavolať hasičov.“ Keď  mi už  tuhla krv žilách, doniesli mi rebrík. Na rebrík sa postavil kamarátkin otec, na ktorého som sa musela postaviť ja a vytiahnuť zaseknuté lano z kladky. Nakoniec sa mi to podarilo. Bola som úplne vystrašená, až som sa triasla!

    Celý tento zážitok bol vtipný, ale aj strašidelný zároveň! A potom som zistila, že celý ten čas to natáčala kamarátkina mamina. Našťastie,  všetko dobre dopadlo a nič sa mi nestalo. Napriek tomu si myslím, že už nikdy do Tarzanie nepôjdem...


Obrázok - zdroj: Michal Jakubský, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons 

https://web.archive.org/web/20161015014132/http://www.panoramio.com/photo/38294720