Vyhodnotenie najkreatívnejšie eko zabalenej desiatej

22.02.2023 15:22
Šport

Autor : Viera Helbichová, ZŠ Bernolákova 16, Košice

Späť na články autora

Žiaci našej školy dostali pred pár dňami jednu ekologickú výzvu. Mali vyriešiť hádanku, ako zabaliť svoju desiatu do školy bez obalu a zároveň si priniesť desiatu plnú zdravia a farieb. Detičky a asi aj ich mamičky sa poriadne zahryzli do riešenia tejto eko, chutnej a zdravej úlohy. Výsledok bol neuveriteľný. Občerstvenie vo voskových obrúskoch, umývateľné obedáriky, recyklovateľné obaly rôzneho druhu, ale aj desiate zabalené v kapustových listoch, miesto servítky špenátik. Ako desiatový box krabička od mlieka či látkové náhrady obalov. Škola žiarila dúhovými farbami desiatej. Vybrať najekologickejšie zabalené a najpestrejšie občerstvenie teda nebolo vôbec jednoduché. Nakoniec preto porota rozhodla odmeniť viacerých, a to takto: 


Na 1. stupni:

NAJKREATÍVNEJŠÍ EKOOBAL: Maroš Kuba 2.A, Sebastián Švec 1.A, Simonka Fedáková 1.A  

NAJPESTREJŠIA a NAJZDRAVŠIA DESIATA: Michaela Mako 2.B, Gregor Fedorko 1.A, Hana Gutray 2.C

NAJVIAC ZAPOJENÝCH ŽIAKOV NA 1.STUPNI: 2.B  


Na 2. stupni: 

NAJKREATÍVNEJŠÍ EKOOBAL: Paulínka Pastuchová 6.A, Šimon Kužma 7.C a Oliver Haas 5.A.  

NAJPESTREJŠIA a NAJZDRAVŠIA DESIATA: Natálka Martinčková 6.A, Karin Kuchárová 8.B, Sárka Homoľová 5.C.

ŠPECIÁLNA CENA PANI RIADITEĽKY: 8.A, ktorá každý deň prispôsobila zadaniam nielen svoje desiate, ale aj prostredie triedy a oblečenie. 


Víťazi (jednotlivci) získavajú exkurziu do Botanickej záhrady, žiaci 8.A výnimočnú cenu pani riaditeľky <3 a žiaci 2.B sladkú odmenu.

Všetkým srdečne blahoželáme.

Fotogaléria k článku