22.03.2020 20:08
Šport

Autor : Matúš Jablonský, ZŠ Málinec

Späť na články autora

V Kalinove sa uskutočnil školský turnaj mladších žiakov v malom futbale. Zúčastnilo sa ho 6 škôl z okresu Poltár. Boli to základné školy z Málinca, Cinobane, Kokavy nad Rimavicou, Kalinova a dve základné školy z Poltára. Futbalové tímy sa rozdelili do 2 skupín. 1. skupinu tvorili: Málinec, „Nová“ a „Stará“ škola Poltár. V 2. skupine si zmerali sily: Kokava nad Rimavicou, Kalinovo a Cinobaňa. V prvej skupine Málinec dominoval výsledkami 10:1 nad „Novou školou“ Poltár, nad „Starou školou“ zvíťazil 8:2. Málinec postúpil zo skupiny prvý. Z druhého miesta postúpila „Stará škola“ Poltár. „Nová škola“ Poltár z ďalšej súťaže vypadla, pretože sa v 1. skupine umiestnila na nepostupovom 3. mieste. V 2. skupine skončila prvá Cinobaňa a druhé Kalinovo.

Semifinále sa hralo podľa krížového pravidla. Málinec hral s Kalinovom, s ktorým vyhral 10:4. Cinobaňa vyhrala nad „Starou školou“ a postúpila do finále s Málincom. Bolo to veľmi napínavé. Prvý polčas Málinec remizoval 3:3. V druhom polčase Málinec zvýšil na 3:4 a do konca ostávalo približne 6 minút. Cinobaňa sa snažila otočiť zápas. A podarilo sa jej to. Po veľkej chybe obrany Málinca vyrovnala na 4:4. Zostávali už len 2 minúty do konca zápasu. Málinec to nechcel pokaziť, ale Cinobaňa strelila gól a zvýšila na 5:4. Málinec smútil, že nepostúpil na regionálne kolo. Cinobaňa oslavovala postup. Nakoniec prišlo vyhodnotenie turnaja. Málinec sa umiestnil na peknom 2. mieste, dúfajúc, že na budúci rok postúpi práve málinský futbalový tím.