Čas

02.08.2019 19:10
Kultúra

Autor : Monika Stupňanová, ZŠ s MŠ Školská, Kamenná Poruba

Späť na úvod

  Raz som počula jedného pána, ktorý povedal: „Predstavte si, že by ste vlastnili účet, na ktorom by ste mali 86400 €, no účet má jasné pravidlá: ani jedno euro si nemôžete preniesť do ďalšieho dňa. To, čo by ste v jeden deň neminuli, už tam nasledujúce ráno nebude." Nádherná predstava, že? Pravdou však je, že taký účet už vlastníte a nesie názov Čas. Každý z nás dostane nasledujúce ráno nových 86400 sekúnd a je len na nás, ako ich využijeme.

  Všetci máme daný čas. Máme čas si plniť sny, objavovať a učiť sa nové veci. Buďme trpezliví a snažme sa žiť svoj vytúžený život. Dajme nejaký zmysel svojmu životu, pretože, keď nemáme zmysel, tak to nie je život. Všetko potrebuje svoj čas, ale čím skôr začneme, tým budeme šťastnejší. Nemrhajme svoj čas ležaním v posteli, sedením pri hrách či pri filmoch, ale snažme si vytvoriť tú najkrajšiu realitu. Nikdy nie je neskoro!

  Čo by ste spravili, keby vám poviem, že vám zostáva posledných 24 hodín života? Boli by ste spokojní? Spravili ste už niečo, za čo ste boli na seba hrdí? Komu by ste ďakovali? Bohužiaľ, vaše odpovede nepoznám, ale ja by som spokojná nebola. Neviem, koľko času mi zostáva, ale ja verím, že si aspoň jeden sen splním. Nech je tá cesta k môjmu snu akákoľvek kľukatá, akákoľvek dlhá, nevzdám sa! Dôležité však je, stráviť svoj čas s ľuďmi, ktorí nám rozumejú, pomáhajú a podporujú nás!