TT

13.08.2019 17:47
Kultúra a umenie

Autor : Bianka Červená, ZŠ Rozmarínová, Komárno

Späť na úvod

Turčianske teplice


Kúpeľný parkKúpeľný park leží v južnej časti mesta (Turčianske Teplice). História parku siaha do 2.polovice 19.storočia. Rastie v ňom 2 369 stromov; Tok rieky Teplica ho delí na dve časti. Nájdeme tu stromy ako: lipa veľkolistá, jelša lepkavá, jaseň štíhly, hrab obyčajný..... K zaujímavým druhom patria platan východný a duglaska tisolistá. Zo živočíchov tu môžeme nájsť mnohé druhy hmyzu a cicavce; najčastejšie vidíme vevericu stromovú a ježka tmavého.
5 hviezdičkový hotel – ROYAL PALACE

Kúpele s tradíciou od roku 1281


    Prvá zmienka o termálnych prameňoch Turca pochádza z roku 1281 z listiny uhorského kráľa Ladislava IV. Kúpele navštívili aj cisári Žigmund Luxemburský či Maximilián Habsburský, ktorý si užívali blahodarné účinky turčianskej termálnej vody. Dnes je táto kráľovská piscina s vlastným výverom vody súčasťou Royal Bath, balneo centra hotela ROYAL PALACE.

    Pôvodná budova hotela pochádza z roku 1883. V tom čase niesla meno Elizabeth na počesť cisárovnej Alžbety Bavorskej, známej ako Sissi.

Royal Bath

    Základným pilierom pre poskytovanie starostlivosti je termálna minerálna (1524 mg/l) voda. Royal Bath je raritou slovenského kúpeľníctva. Bazén kruhového tvaru so zlatou mozaikou má aktívnu piscinu, v ktorej termálna voda vyviera zo zeme. Po kúpeli si hostia hotela zvyknú dopriať jednu z ich kráľovských masáži alebo wellness procedúr. Hotel je prepojený so Spa&Aquapark zónou Zlatých kúpeľov Turčianske Teplice s vlastným vodným svetom s taktiež jedinečnou liečivou termálnou vodou.


BRASIL OXYGEN


    Ide o kyslíkovú terapiu, pri ktorej sa vdychuje zvlhčený vzduch obohatený kyslíkom, ktorý je vyrobený prístrojom OxyMat. Zvýšený prívod kyslíka zlepšuje účinnosť obranných mechanizmov, zvyšuje výkon organizmu, spomaľuje celkové starnutie. Vhodné pre športovcov, seniorov, vrcholových manažérov a ľudí, ktorí sú vystavení silnému tlaku a potrebujú podávať špičkové výkony.


LIEČEBNÉ ÚČINKY: 


- zvýšenie okysličenia krvi, a tým zlepšenie dodávky kyslíka do tkanív

- zlepšenie pamäti

- zlepšenie kvality zraku a sluchu

- zvýšenie obranyschopnostiPomocný zdroj: informačná tabuľka v kúpeľnom parku a katalóg hotela

OBRÁZKY: googlePáči sa ti článok? Prečítaj si ich viac😃

Sleduj nás na Instagrame (pripravujeme veľa noviniek): https://www.instagram.com/_.rozovinky._/

Sleduj nás na Facebooku: https://www.facebook.com/rozovinky