Zabavte sa na Deň detí

01.06.2021 11:14
Kultúra a umenie

Autor : Viera Helbichová, ZŠ Bernolákova 16, Košice

Späť na úvod

Vo svete je za Medzinárodný deň detí od roku 1954 zvolený UNESCOm 20. november. Tento deň je charakterizovaný ako deň svetového bratstva a porozumenia medzi deťmi. Každá krajina vo svete oslavuje Medzinárodný deň detí v iný deň.

U nás sa Medzinárodný deň detí slávi od roku 1950 . Pri jeho zrode stáli organizácie, ktorých poslaním bolo hájiť práva detí - Medzinárodná federácia žien, Odborové združenie učiteľov a Svetová federácia demokratickej mládeže. Je to deň venovaný naším najmenších. Deň, ktorý dospelí venujú detskému svetu, detským hrám, radostiam a detským srdiečkam.

Zabaviť sa so svojimi ratolesťami môžete rôzne aj doma.

Prikladáme pár nápadov:

Fantastická zábava je vyrábať "hadie dúhové bubliny"!


Všetko, čo potrebujete, je prázdna fľaša od vody z recyklácie, lepiaca páska, ponožka, ktorej chýba zápalka (ktorých máme, zdá sa, hojnosť), mydlo na riad a nejaké potravinárske farbivo.

Začnite tým, že odrežete dno fľaše od vody. Potom nasuňte ponožku na dno fľaše. Na upevnenie našej ponožky sme použili farebnú lepiacu pásku, ale môžete použiť aj gumičku. Do plytkej nádoby nalejte trochu mydla na riad s trochou vody a jemne premiešajte. Do roztoku ponorte bublifuk pokrytý ponožkou a jemne ho vyfúknite. Môžete pridať do bublinkových hadov trochu farby pomocou potravinárskeho farbiva. Deti nakvapkali potravinársku farbu na koniec pokrytý ponožkou.  Pripomínajte deťom, že vzduch sa má vyfukovať, nie nasávať! Ak vaše dieťa nasáva, bude jesť bubliny. Prosím, buďte opatrní, keď to robíte so svojimi deťmi. Zábava sa rýchlo skončí, ak bublinky vdýchnu!


Dovoľte deťom vytvoriť si ich vlastné nálepky.Zdroj:

https://eduworld.sk/cd/nl/758/29-tipov-aby-sa-deti-nenudili