Móda jesennej sezóny

07.11.2019 18:55
Móda a Štýl

Autor : Tamara Mihálová, ZŠ Soľ

Späť na úvod

                                                                                        Móda jesennej sezóny

Počasie nám už nejaký ten týždeň hlási, že jeseň je tu v plnej zbroji! Ani tento rok nie je výnimkou fakt, že žijeme v módnych dobách. Pozrime sa spolu na súčasné trendy módy mládeže.

Ak ti viac pristanú teplé odtiene, zvoľ prírodné. V prípade, že sa lepšie cítiš v studených farbách, hľadaj sivé vzory. V tejto sezóne obsadia svetre i bundy s objemom a kabáty. Takého produkty prekrývajú vzhľad nielen štýlovo, ale tiež pomáhajú skryť nadmernú plnosť a iné chyby na postave. Čo sa týka svetrov, tie sú základným prvkom jesenného a zimného šatníka. V dospievaní by mali byť nevyhnutne objemné a mierne skrátené.

Vrstviť, vrstviť, vrstviť. Okrem toho, že takýto obraz ako celok je celkom pohodlný, vyzerá tiež veľmi pôsobivo. Je len potrebné starostlivo premýšľať, ako správne kombinovať všetky prvky dokopy.

DENIM - ide o plnohodnotnú klasiku, ktorá nemusí byť prítomná len vo forme džínsov, ale trendy sú aj džínsové vesty, saká, šaty a sukne. Takéto oblečenie je zároveň vhodné pre veľmi mladé ženy a dievčatá vo veku od 13 do 15 rokov. Denimové oblečenie môžete kombinovať s inými módnymi kúskami, ako sú svetre, kabáty alebo mikiny. Ak hovoríme len o džínsoch, odporúča sa zakúpiť si dva modely džínsov naraz - tmavomodré a svetlomodré s minimalistickým dizajnom.

Kovová metalická farba - táto farba sa bude počas tejto jesene skvelo vynímať. Môže byť prítomná v dizajne vrchného ošatenia, večerného a príležitostného nosenia a tiež v rôznych doplnkoch. Okrem metalickej je túto sezónu v popredí aj fialová farba.

Culottes. Tieto nohavice sú štýlové nielen pre dospelé ženy, ale aj pre mladé dievčatá. Zdôrazňujú postavu, nebránia vôbec pohybu a sú ideálne na kombinovanie s akoukoľvek obuvou. Pokiaľ ide o sfarbenie, to môže byť jednofarebné, ale aj potlačené. Hodia sa skôr na skorú jeseň.

Krátke bundy.Toto je jeden z najmodernejších trendov roku 2019, ktorý návrhári navrhli pre dospievajúce dievčatá. Okrem toho, že krátke bundy vyzerajú veľkolepo, sú skvelo kombinovateľné s nohavicami, džínsami alebo šatami, môžu tiež chrániť pred chladom a stať sa vynikajúcou náhradou vetroviek. Najkrajším doplnkom na krátkych bundách je výšivka, ktorá môže byť rôznorodá, od čiar alebo iných tvarov až po kvetinové motívy. Cez bundu stačí prehodiť tašku, kabelku cez rameno alebo športový batoh, ktorý je medzi mladými posledné obdobie veľmi obľúbený.

Obuv - tenisky, tenisky a ešte raz tenisky!!!

Tepláky. Obľúbený módny kúsok u každého tínedžera. Dnes vykonávajú už aj dekoratívnejšiu funkciu. Preto je dizajn teplákov veľmi rôznorodý a v obchodoch zoženiete naozaj všakovaké. Farebné, zdobené výšivkou, pruhmi, kamienkami a flitrami budú vynikajúcou voľbou nielen pre šport, ale aj pre každodenné nosenie.

Verím, že si z módnej ponuky vyberiete to, v čom sa budete cítiť hlavne pohodlne a na najbližšie chladné jesenné dni budete vopred pripravení.

           Majte krásny farebný november...