13.02.2024 13:17

Autor : Zuzana Kurinciová, Obchodná akadémia, Polárna 1,Košice

Škola takmer 30 rokov potvrdzuje svoje stabilné a silné postavenie v sieti obchodných akadémií. Neustále reaguje na zmeny na trhu práce a poskytuje moderné vzdelávanie.

Od prvého ročníka má škola veľmi kvalitné duálne vzdelávanie, ktoré dáva žiakom možnosť aktívne sa začleniť do pracovného aj neformálneho života firiem. Vyučovanie prebieha v odborných učebniach, ktorých súčasťou sú informačno-komunikačné a interaktívne technológie a audiovizuálna technika. Príjemné prostredie školy dopĺňajú telocvične, posilňovňa, športové ihrisko, jedáleň, vonkajšie a vnútorné átrium a niekoľko študentských kútikov.

Súčasťou výučby je odborná prax v podnikoch, zapojenie do projektov, zaujímavé exkurzie a výlety. Výborná príprava, vedomosti a zručnosti získané v systéme duálneho vzdelávania umožňujú našim absolventom pokračovať v štúdiu na vysokej škole, alebo sa hneď zaradiť do pracovného prostredia.