4Camps

20.06.2019 06:58
Zábava

Autor : Samuel Seleš, ZŠ Tríbečská, Topoľčany

Späť na úvod

4CAMPS

Tábory 4CAMPS jestvujú už 7 rokov. Prinášajú deťom to najlepšie z online zábavy a hier v spojení s tradičnými táborovými aktivitami, športom a pohybom. Umožňujú deťom zdokonaľovať sa v ich koníčkoch, otvárajú im nové obzory vo virtuálnom svete a zábavnou a nenásilnou formou ich privádzajú späť do prírody.

Aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať, tábory 4CAMPS nie sú len o hraní počítačových hier alebo natáčaní videí na YouTube.  Spolok patrí k lídrom v oblasti aktívnej zábavy pre moderné deti a mládež. Organizuje jarné, letné a jesenné tábory. Tieto akcie majú za úlohu odtrhnúť deti od počítačov a ukázať im inú formu zábavy a sociálnej interakcie s ich rovesníkmi.

Unikátne programy realizujú v spolupráci so známymi YouTubermi, let 's playermi či cosplayermi, ktorí pomáhajú deťom presvedčiť ich o tom, že zábava nekončí u monitorov ich počítačov a že aj skutočný svet môže byť zaujímavý. 4CAMPS chystajú po celý rok. Je to naša radosť a zodpovednosť, ktorú neberú na ľahkú váhu.

Dobre vedia, že správne vedenie je pre deti a ich vývoj to najdôležitejšie. Ich tímy preto skladajú iba z overených profesionálov. Jeho súčasťou sú školskí psychológovia, výchovní poradcovia, zdravotní záchranári, učitelia aj študenti vysokých pedagogických škôl. Spolupracujú s nimi rad popredných YouTuber odborníkov vo svojom odbore aj množstvo nadšených dobrovoľníkov a nových vedúcich z radov bývalých účastníkov 4CAMPS táborov. A každý z nich dobre vie, čo robí. Pre mnoho detí sú ako druhá rodina, a preto sa im snažia vytvoriť také prostredie, v ktorom sa budú cítiť dobre a v bezpečí. A rovnako, ako na deti, myslia tiež na ich rodičov.