100. výročie úmrtia Najväčšieho Slováka

25.05.2019 23:01
Zo školy

Autor : Samuel Hujo, ZŠ J.A.Komenského, Sereď

Späť na úvod

,,Nič mi nebolo nemožné, pretože som chcel."  M. R. Štefánik


Dejepis patrí medzi tie náročnejšie predmety. Ak však máme možnosť porovnať si vedomosti z oblasti dejín s inými školami, to znie zaujímavo.

Dňa 17.5.2019 sa na našej škole, ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi,  uskutočnila dejepisná súťaž M. R. ŠTEFÁNIK - 100. VÝROČIE SMRTI NAJVÄČŠIEHO SLOVÁKA, v spolupráci s Miestnym odborom Matice slovenskej.

Do súťaže prijali pozvanie  žiaci z okolitých základných škôl: Pata, Šintava, Sereď a Sládkovičovo, ale aj gymnazisti z miestneho osemročného gymnázia.

V teste si mohli preveriť svoje vedomosti o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi, ktorý bol nielen významným politikom a diplomatom, ale aj letcom a astronómom. Zohral kľúčovú úlohu pri založení ČSR. Nedávno získal titul Najväčší Slovák v celonárodnej ankete.

Vyššie uvedený citát bol zrejme i motiváciou pre súťažiacich. Po vyhodnotení testov sa na 1. mieste umiestnila ZŠ J. Fándlyho v Seredi, druhí najlepší boli súťažiaci zo Šintavy a tretí skončili  študenti Gymnázia V. Mihálika zo Serede. Naše dve družstvá sa  umiestnili na 5. a 7. mieste. Iste by to ani nevyzeralo fér, keby sme práve my, organizátori súťaže, zvíťazili :-)

Všetkým zúčastneným blahoželáme za úspešne zvládnutý test.