Operácia orech a iné dedkoviny

07.05.2019 20:56
Zo školy

Autor : Denysa Križanová, ZŠ A. Bagara Trenčianske Teplice

Späť na úvod

Bratia Ivan, Ondrej a Tomáš bývajú s rodičmi v mestečku, v ktorom skapal pes. Cez prázdniny sa Ivan a Ondrík sťahujú do Hrušian k babinke a trom dedkom. Pravý dedko Vilko - dednožko je najmladší z troch bratov. Je na vozíčku, lebo nemá nohy. Najstarší Vilkov brat je Vendelín, ale volajú ho dedočko. Má veľmi silné dioptrie, bez nich je vlastne takmer slepý. Tretí dedko, deduško Vinco, zasa veľmi slabo počuje. Do Hrušian sa chlapci sťahujú každé leto. To leto, o ktorom rozpráva táto knižka, bolo mimoriadne, hoci sa začalo jedným veľkým sklamaním.


Čo na to knihu povedali chalani piataci na čitateľskom klube?

" Kniha sa mi páčila, bola zábavná. Nepáčila sa mi Uršula, bola hysterická a pri všetko panikárila. Páčili sa mi Ivan a Ondrík. Boli to obyčajní bratia, ktorí zažili veľa dobrodružstiev. Dokázali si poradiť aj so svojimi namyslenými sesternicami. Dobrodružstvá zažili vďaka svojim dedkom.Našťastie vždy dobre skončili." (Andrej J.)

" Chcel by som vidieť tvár susedy, keď spadol na jej latrínu konár.... Páčilo sa mi, že aj keď dedkovia mali hendikep, stále mali chuť niečo vymýšľať. Páčilo sa mi aj to, že mali zmysel pre humor. Aj keď chlapci robili niečo zlé, dedkovia sa na nich nehnevali. Super bolo, že chlapci mali každý deň program. Také prázdniny by som chcel zažiť..." (Peťo J.)

" Kniha sa mi páčila, lebo tam nebol nudný dej. Skvelé bolo, že to nebola ľudovka, ale moderná knižka. Moje dve najobľúbenejšie postavy sú deduško a Klanka. Toto je zatiaľ moja najlepšia kniha v čitateľskom denníku." (Paťo K.)

Momentálne knihy čítajú štvrtáci, ale hneď ako ich dočítajú, srdečne Vás pozývame do školskej knižnice. Knihy sa už budú na Vás tešiť.