Veslovanie

10.05.2019 22:40
Šport

Autor : Jakub Bartko, ZŠ J.A.Komenského, Sereď

Späť na úvod

    Keď som mal 10 rokov, prvýkrát som prišiel do kolektívu Veslárskeho klubu  Šintava. Mal som vtedy zmiešané pocity.

    Základy veslovania som spoznával v cvičnom bazéne na cvičnom člne. Postupne som si osvojoval spôsob veslovania. A tak som si vytváral pozitívny vzťah k tomuto športu.

    Keď som prvýkrát ,,vkročil" na vodu, prekvapilo ma, že to vôbec nie je také jednoduché, ako sa navonok zdalo.  Po krátkej trase, tesne pred cieľom, sa mi nečakane čln prevrátil. Aby som sa zachránil, musel som vyskočiť z člna. Potom som zapadol do blata, no mal som šťastie v nešťastí - breh bol nablízku.

    V súčasnosti je zo mňa veľmi dobrý plavec, pretože bez toho to nejde. Aktívne sa veslovaniu venujem už 5 rokov a vo svojej zbierke mám už takmer 50 medailí.

     Pri tréningoch sa musíme prispôsobovať počasiu. Trénujeme v telocvični, a keď nie sú vlny a vietor, môžeme ísť priamo na rieku.

    Teraz ten vstup do klubu považujem za správny krok. Dal mi veľa pekných zážitkov, veľa priateľov a naučil ma vyhrávať, ale aj prehrávať. To najväčšie pozitívum spočíva v zdravom pohybe. Budem teda ďalej  veslovať nielen po riekach, ale aj životom.