Kamarátstvo na uzol

05.10.2019 14:10
Vzťahy

Autor : Monika Stupňanová, ZŠ s MŠ Školská, Kamenná Poruba

Späť na úvod

   Jedného dňa sa narodilo malé dievčatko menom Monika. O pár mesiacov prišlo na svet dievčatko menom Janka. Tieto dve dievčatká žili v jednej dedine, ale skoro vôbec o sebe nevedeli. Aj keď sa niekedy videli, tak sa maximálne pozdravili. Žili si svoj život. Každá si ho užívala po svojom, ale nastal moment, keď museli do svojho života pripustiť prítomnosť tej druhej.

  Janka totiž nastúpila do školy, kde už štyri roky chodila aj Monika. Nejako sa vyhýbali, ale osud či náhoda ich stále spájala. Moc sa nerozprávali. Nevedeli si prísť na meno, a tak sa navzájom ignorovali. Ale raz na jednej hodine išla Janka odpovedať, zakopla o tašku a to ich v podstate spojilo. Začali sa kvôli tomu viac rozprávať, ale stále to nebolo ono. 

  Šiesty ročník však všetko zmenil. Spoznali sa, začali sa viac zhovárať, trávili spolu voľný čas, smiali sa... Stali sa z nich najlepšie kamarátky. Zistili, že si vlastne veľmi dobre rozumejú. Niektoré záľuby majú spoločné, iné odlišné: obe rady kreslia, obe majú rady psy, ale napríklad Janka má radšej motorky a Monika kone....

  Prvá hádka ich rozdelila, no nie na moc dlho. Odvtedy prešli už tri roky a tých sporov bolo viac než dosť, ale najdôležitejšie je, že ich kamarátstvo stále drží. Tie nezhody predstavujú malé uzlíky, z ktorých nakoniec vznikol veľký uzol a práve on stráži naše priateľstvo.

  Pred siedmimi rokmi by som neverila, že budeme najlepšie kamarátky. Je to sranda, ako si to vie život zariadiť.

  Janka znamená pre mňa veľmi veľa. Je pre mňa ako druhá sestra. Vždy som sa jej mohla vyplakať na ramene, vždy ma chápala, vždy ma vypočula, vždy mi pomohla, vždy ma rozosmiala. Bola pre mňa bútľavou vŕbou. Síce nie sme sestry krvou, ale si moja sestra srdcom! Ďakujem ti. „Skutočný priateľ je ako štvorlístok. Ja ťažké ho nájsť a šťastie ho mať. “ Ja si myslím, že ja som svoj štvorlístok už našla. Mám ťa rada!

  Monika je pre mňa sestra. Aj keď si robíme zle, niekedy sa pohádame alebo si nepovieme práve pekné slová, je to moja najlepšia kamarátka. Pomohla mi v dôležitých rozhodnutiach a rozosmiala ma, keď som to nemala ľahké. Ľúbim ťa, „ségra. “