Babka gaunerka

07.05.2019 20:59
Zo školy

Autor : Denisa Križanová, ZŠ A. Bagara Trenčianske Teplice

Späť na úvod

Ben neznáša piatkové večery u svojej babky. Je to tá najnudnejšia babka na svete. Nezaujíma ju nič iné len scrabble a kapustová polievka. Ben však o svojej babke ani zďaleka nevie všetko. Jedného dňa zistí, že zamladi bola medzinárodnou zlodejkou šperkov a navyše celý život sníva o krádeži korunovačných klenotov.

A čo na knihu povedali baby piatačky na čitateľskom klube? 

"Táto knižka sa mi veľmi páčila. Najviac sa mi páčilo, ako chceli ukradnúť korunovačné klenoty. Ale prišlo mi aj smutné, ako na začiatku Ben nenávidel babku a na konci ju mal veľmi rád. Škoda že sa to neskončilo lepšie..." (Nina K.)


"Babka nemala Benovi klamať, ale robila to pre jeho dobro.Ja by som svoju babku mala rada aj pre jej zlé vlastnosti. Ja by som v živote nešla kradnúť. Ben bol dobrý, keď sa o babku zaujímal. Rodičia nemali Bena nútiť ísť na tanečnú súťaž. Nepáčilo sa mi ani, že nemali radi babku..." (Veronika T.)


"Najskôr som si myslela, že to bude strašná blbosť, ale keď som sa do knihy začítala, tak bolo ťažké ma od knihy odlepiť. Prečítala som ju za 4 dni...." (Sima R.)


"Síce sa mi nepáčilo, že babka Benovi klamala, ale celkom som ju chápala. Myslím, že by sme si mali z tejto knihy zobrať poučenie, že sa starí ľudia niekedy môžu zdať nudní, ale nie sú a zaslúžia si našu lásku." (Nelka F.)


" Veľmi sa mi páčilo, ako babka ľúbila svojho vnuka a urobila pre neho aj nemožné a pritom bola bola ťažko chorá. Príbeh bol vtipný a aj smutný zároveň. Páčilo sa mi, že rodičia nakoniec Benovi dovolili ísť za svojim snom. Príbeh ale mohol skončiť lepšie." (Katka Z.)